Zdravotníctvo na Slovensku je najlepšou eseročkou pre vyvolených

Michal Bucek, predseda DS

Bývalí komunisti a eštebáci si zo Slovenska spravili firmu. Zdravotníctvo na Slovensku je najlepšou eseročkou pre vyvolených. DS je naša značka a Frešo na ňu nemá právo, hovorí predseda Demokratickej strany Michal Bucek

ROZHOVOR Ignorovanie občana je charakteristickou črtou našej politiky, s ktorou treba skoncovať. Slovenské zdravotníctvo je obludný podvod na občanoch Slovenska. Demokratická strana je naša značka a SDKÚ-DS ju nemôže používať. Bývalí komunisti a eštebáci majú Slovensko ako svoju firmu. Človeku sa nad slovenskými rusofilmi zastavuje rozum. Toto nám povedal predseda Demokratickej strany a bývalý riaditeľ banskobystrickej nemocnice F. D. Roosevelta Michal Bucek.


Od roku 2014 ste predsedom Demokratickej strany. Nespojila sa však pôvodná DS s SDKÚ v roku 2006? Ktorá je tá pravá Demokratická strana?

Musím najprv trochu objasniť celú genézu spojenia DS s SDKÚ. Na sneme Demokratickej strany, kde sa rozhodovalo o spojení strany s SDKÚ, bola značne napätá atmosféra. Pomerne veľká časť delegátov totiž so spojením strán nesúhlasila. Aj preto sa hlasovanie o tejto veci muselo viackrát opakovať. Nakoniec návrh na spojenie prešiel o jediný hlas. 

Je preto celkom prirodzené, že nespokojní členovia, ktorí nesúhlasili so spojením, na čele s  doc. Branislvom Hochelom, okamžite po kongrese  zaregistrovali DS na ministerstve vnútra ako samostatnú stranu. Boli to ľudia, ktorí sa takto postarali o zotrvanie Demokratickej strany na politickej mape Slovenska. Odmietli „kupčenie“ so značkou, ktorá v histórii Slovenska znamenala tak veľa. DS na Slovensku vznikla v roku 1944 počas SNP. Po vojne v roku 1946 sa DS zaslúžila o zjednotenie demokratických síl na Slovensku. Aj vďaka tomu zvíťazila vo voľbách so 62% hlasov a porazila komunistov.

Na vašu otázku, ktorá je tá pravá Demokratická strana, je jednoduchá odpoveď. Demokratická strana je len jedna. História si nepamätá DS so žiadnymi prívlastkami a pomlčkami. Nepotrebuje byť ani národná, ani slovenská, ani kresťanská či iná. Je jednoducho demokratická a tomuto termínu rozumie celý svet v mnohých jazykoch.

Neprekáža vám, že Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, používa aj názov vašej strany?

Nejde ani tak o to, či to prekáža mne, ale dnes už je používanie názvu Demokratická strana na plagátoch a iných propagačných materiáloch SDKÚ v rozpore so zákonom o ochranných známkach. Zaregistrovali sme totiž značku DS aj názov Demokratická strana na patentovom úrade ako ochrannú známku. Náš právnik preto v najbližšom čase vyzve predsedu SDKÚ o zjednanie nápravy a odstránenie našej značky z ich materiálov.

Prečo ste sa rozhodli stať predsedom DS? Ako vidíte budúcnosť strany a čo chcete v politike dosiahnuť?

viac sa dočítate na www.parlamentnelisty.sk

Foto: Reprofoto, Facebook
Popis: Michal Bucek, predseda DS

Zdroj: www.parlamentnelisty.sk